facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail
Baner_Ohrid-

Министерката Радмила Шекеринска заедно со премиерот Заев се сретнаа во Стокхолм со вицепремиерот на Германија, Олоф Шолц

Министерката Радмила Шекеринска заедно со премиерот Заев се сретнаа во Стокхолм со вицепремиерот на Германија, Олоф Шолц

Претседателот на Владата Зоран Заев, заедно со вицепремиерката Радмила Шекеринска, се сретна во Стокхолм со вицепремиерот на СР Германија, Олоф Шолц. На средбата е пренесена силна порака на поддршка од германската Влада за реформските постигнувања на нашата држава. Констатирано е дека е важно да продолжи проширувањето на ЕУ, како за Република Северна Македонија, така и […]